Wanna z hydromasażem - relaks w stylu SPA

Wanna z hydromasażem – relaks w stylu SPA

Dzięki wciąż poszerzającej się ofercie producentów, relaks w stylu SPA w domowym zaciszu jest już na wyciągnięcie ręki. Wanna z hydromasażem to obecnie marzenie znacznie prostsze do spełnienia niż kiedyś, a korzyści z posiadania takiej wanny można by długo wymieniać.

Wanna z hydromasażem, w zależności od systemu dysz, może dać domownikom nie tylko upragniony odpoczynek, ale także mieć działanie prozdrowotne. Hydromasaż może wspierać rehabilitację, koić bóle kończyn, pleców i głowy. Wanna z hydromasażem pomaga także pozbyć się zakwasów, a masaż powysiłkowy będzie wspierał regenerację mięśni.

Wanna z hydromasażem – czym się różnią dysze wodne i powietrzne?

Wanna z hydromasażem może być wyposażona w dysze wodne, dysze powietrzne lub oba rodzaje dysz w jednym systemie. Dysze wodne służą do intensywnego masażu poprzez tzw. „bicze wodne”. Masaż wodny rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie krwi, sprzyja intensywniejsze regeneracji po treningach i rozgrzewa. Masaż powietrzny, „perełkowy”, jest znacznie delikatniejszy. Służy odprężeniu, nawilżeniu skóry, pomaga w bólach migrenowych.

Doskonałym rozwiązaniem jest wanna z hydromasażem wodno-powietrznym, która łączy zalety obu rodzajów masażu. Jej działanie możemy dopasować do potrzeb każdego z domowników.

Nowoczesne technologie – wanna z hydromasażem i chromoterapią

Najlepsze rezultaty relaksacyjne i rehabilitacyjnie można uzyskać stosując jednocześnie klasyczny hydromasaż w połączeniu z chromoterapią. Chromoterapia, czyli światłoterapia lub terapia kolorem, to już w zasadzie standard w wyposażeniu wanien z hydromasażem. System podwodnego oświetlenia w wannie wspomaga działanie hydromasażu – ma za zadanie wpływać na nasze samopoczucie poprzez stosowanie odpowiedniego natężenia starannie dobranych barw.  

Udowodniono, że w zależności od stosowanej barwy i jej natężenia, chromoterapia może pobudzać do działania, regenerować lub uspokajać. Pozytywne efekty daje również stosowanie chromoterapii w zwalczaniu migreny i nerwobóli.  Wanna z hydromasażem i chromoterapią oferuje zaprogramowane sekwencje kolorów, które służą różnym celom terapeutycznym. Jeśli planujemy stosować terapię kolorami, warto wybrać model wanny sprawdzonego producenta. Wybór dobrej jakościowo wanny z hydromasażem da nam pewność, że programy terapeutyczne będą odpowiednio opracowane i będą działać zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Wanna z hydromasażem – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wanna z hydromasażem jest na pewno większym wydatkiem, niż wanna klasyczna, warto więc dokładnie przeanalizować nasze potrzeby oraz ofertę producentów, aby wybrać optymalne rozwiązanie.

Zdecydowanie warta inwestycji jest wanna z hydromasażem wodno-powietrznym. Taka wanna jest bardziej uniwersalna i służy wszystkim domownikom, ponieważ oferuje różne programy masażu – mniej i bardziej intensywne. Wybierając wannę z hydromasażem zwróćmy uwagę na ilość oferowanych programów masażu oraz możliwość regulacji jego natężenia. Wanna z hydromasażem i chromoterapią powinna oferować co najmniej kilka punktów oświetlenia oraz programów terapii wraz z możliwością regulacji natężenia światła.

Dobrym rozwiązaniem jest wanna z hydromasażem sterowanym pilotem. Jeśli wybrana wanna z hydromasażem oferuje również chromoterapię, sterowanie pilotem jest nieodzowne i znacznie ułatwia korzystanie z wanny i wybór programów terapeutycznych.

Wanna z hydromasażem powinna także posiadać automatyczny system czyszczenia i dezynfekcji. Regularne czyszczenie i dezynfekcja wanny z hydromasażem są konieczne, warto więc, aby wybrana wanna miała system, który będzie nam to ułatwiać.  W ofercie marki Excellent jest dostępna wanna z hydromasażem w systemie Discovery Premium wyposażona w praktyczne czujniki wskazujące na konieczność wykonania dezynfekcji.

Warto pamiętać, że wanna z hydromasażem z włączonym programem masażu może być dość głośna. Producenci wanien oferują już technologie odpowiedniego wygłuszania, dzięki czemu znacznie podwyższa się komfort korzystania w hydromasażu.

Wanna z hydromasażem powinna również posiadać czujniki niskiego poziomu wody, aby uniemożliwić włączenie hydromasażu w niedostatecznie napełnionej wannie. Włączenie hydromasażu bez wody w dyszach może je uszkodzić.

Wanna z hydromasażem do małej łazienki

Czy w małej łazience może być zamontowana wanna z hydromasażem? Jak najbardziej! Wybór modeli wanien z hydromasażem jest bardzo bogaty, a system hydromasażu i chromoterapii może być zamontowany nawet w niewielkiej wannie. Polecamy na przykład model wanny z hydromasażem i chromoterapią Excellent Lila 2.0, dostępny już od 150 cm długości. Taki rozmiar sprawdzi się nawet w niewielkiej łazience.

Przed wyborem wanny z hydromasażem do małej łazienki koniecznie należy zapoznać się z instrukcją montażu i sprawdzić, jakie są dodatkowe wymagania związane z instalacją wanny – zachowanie dystansów, lokalizacja szczeliny lub wielkość kratki wentylacyjnej. Każda wanna z hydromasażem sprawdzonego producenta posiada ogólnie dostępną specyfikację techniczną, z którą należy się zapoznać PRZED zakupem. Serwisowanie, czyszczenie i konserwacja wanny z hydromasażem nie są trudne, ale wymagają przestrzegania wytycznych opisanych w instrukcji oraz zachowania dostępu do systemów pod obudową wanny.

Wanna z hydromasażem – wymagania związane z montażem i użytkowaniem

Należy przede wszystkim podkreślić, że wanna z hydromasażem musi być zainstalowana przez profesjonalnego montera z uprawnieniami do połączenia urządzeń elektrycznych. Wszystkie wymagania dotyczące montażu konkretnego modelu wanny z hydromasażem są zawarte w instrukcji instalacji i obsługi i należy ich bezwzględnie przestrzegać. Jest to ważne nie tylko ze względu na gwarancję wanny, ale również bezpieczeństwo użytkowników.

Warto podkreślić, że niezależnie od modelu wanny z hydromasażem, należy zapewnić łatwy dostęp do systemów i instalacji w razie awarii i konieczności serwisowania. Wanny z hydromasażem są oferowane z obudową zintegrowaną, którą można w łatwy sposób zdemontować. Obudowa zintegrowana posiada również wymagane szczeliny wentylacyjne. Wanna z hydromasażem przy pracy dysz korzysta z powietrza zaciąganego spod wanny, dlatego niezbędna jest odpowiednia wentylacja.

Jeśli chcemy, aby nasza wanna z hydromasażem była obudowana płytkami, należy pamiętać o takim montażu płytek, który umożliwi dostęp do systemów wanny bez konieczności ich skuwania. W tym celu stosuje się klapy rewizyjne uzupełnione wybraną płytką lub mozaiką. W obudowie wanny musi również zostać wykonana kratka lub szczelina wentylacyjna o odpowiedniej powierzchni. Powierzchnia szczeliny wentylacyjnej zależy od modelu wanny z hydromasażem i jest podana w instrukcji montażu.

Pamiętajmy, że wanna z hydromasażem musi być regularnie czyszczona i dezynfekowana. Wygodny wybór to wanna z hydromasażem wyposażona w automatyczny system dezynfekcji, osuszanie dysz po kąpieli oraz sygnalizatory wskazujące konieczność wykonania dezynfekcji i czynności serwisowych. Takie udogodnienia są dostępne np. w modelach wanny z hydromasażem w systemie Excellent Inspire lub Excellent Discovery Premium.

 

Gdzie kupić wannę z hydromasażem?

Bogaty wybór wanien, także na ekspozycjach, znajdziesz w salonach Bokaro w miastach: 

GdańskGorzówKołobrzegKoszalinŁódźPoznańRzeszówSłupskSzczecinToruńWałczWłocławekWrocław oraz Zielona Góra.

Powiązane produkty

Zobacz
Cena kat.: 12 950,00 zł / kpl.

Excellent System chromoterapii Light z wanną wolnostojącą Mirage 180 cm

Zobacz
Cena kat.: 7 645,00 zł / szt

Excellent Wanna wolnostojąca Mirage 180x70/80, Biała

Zobacz
Cena kat.: 17 650,00 zł / kpl.

Excellent Hydromasaż Pearl z wanną wolnostojącą Mirage 180 cm

Zobacz
Cena kat.: 17 750,00 zł / szt

Excellent System hydromasażu z chromoterapią Optima Relax

Zobacz
Cena kat.: 23 950,00 zł / szt

Excellent System hydromasażu z chromoterapią Discovery Premium

Zobacz
Cena kat.: 14 800,00 zł / kpl.

Excellent Hydromasaż Inspire Air z wanną przyścienną Lila 2.0 150 cm

Zobacz
Cena kat.: 15 300,00 zł / kpl.

Excellent Hydromasaż Inspire Air z wanną narożną Lila 2.0 160 cm lewą

Zobacz
Cena kat.: 15 300,00 zł / kpl.

Excellent Hydromasaż Inspire Air z wanną narożną Lila 2.0 160 cm prawą

Zobacz
Cena kat.: 15 000,00 zł / kpl.

Excellent Hydromasaż Inspire Air z wanną przyścienną Lila 2.0 160 cm

Zobacz
Cena kat.: 15 300,00 zł / kpl.

Excellent Hydromasaż Inspire Air z wanną przyścienną Lila 2.0 170 cm

Zobacz
Cena kat.: 9 774,99 zł / kpl.

Excellent Chromoterapia 4-Led z wanną przyścienną Lila 2.0 150 cm

Zobacz
Cena kat.: 9 995,00 zł / kpl.

Excellent Chromoterapia 4-Led z wanną narożną Lila 2.0 160 cm lewą

Zobacz
Cena kat.: 9 995,00 zł / kpl.

Excellent Chromoterapia 4-Led z wanną narożną Lila 2.0 160 cm prawą

Zobacz
Cena kat.: 9 995,00 zł / kpl.

Excellent Chromoterapia 4-Led z wanną przyścienną Lila 2.0 160 cm

Zobacz
Cena kat.: 10 250,00 zł / kpl.

Excellent Chromoterapia 4-Led z wanną przyścienną Lila 2.0 170 cm

Zobacz
Cena kat.: 11 175,00 zł / kpl.

Excellent System chromoterapii Light z wanną wolnostojącą Lila 2.0 160 cm

Zobacz
Cena kat.: 15 995,00 zł / kpl.

Excellent Hydromasaż Pearl z wanną wolnostojącą Lila 2.0 160 cm

Zobacz
Cena kat.: 16 150,00 zł / szt

Excellent System hydromasażu z chromoterapią Inspire XL

Zobacz prace projektantów związane z poradą

Może Cię zainteresować