Bokaro w programie Firma z sercem UNICEF

Firma z sercem_UNICEF.png [8.83 KB]

 Nie pozostajemy obojętni wobec tragedii, która spotkała naszych sąsiadów.

 Wspieramy UNICEF Polska w pomocy najmłodszym ofiarom wojny w Ukrainie.  Na ten cel przekazaliśmy w kwietniu darowiznę w wysokości 100 tysięcy złotych.

 „Sytuacja w Ukrainie stale się pogarsza. Rośnie liczba dzieci uciekających ze swoich domów, dlatego musimy pamiętać, że  każde z nich potrzebuje ochrony, edukacji, bezpieczeństwa i wsparcia” - powiedziała Catherine Russell, Dyrektor Generalna  UNICEF.

Koszmar wojny najmocniej dotyka dzieci - według danych UNICEF, łącznie 60% ukraińskich dzieci musiało opuścić swój dom w wyniku działań wojennych. Dzieci te potrzebują natychmiastowego wsparcia na wielu polach – od zapewnienia bezpiecznych schronień, wsparcia psychologicznego i opieki medycznej po dostęp do czystej wody, żywności i środków higienicznych. Środki przekazane przez Bokaro wesprą realizację programu pomocy natychmiastowej, której cele są ustalane przez UNICEF na bieżąco z lokalnymi partnerami w Ukrainie, aby pomoc była najszybsza i najskuteczniejsza.

UNICEF działa w zakresie pomocy ofiarom wojny w Ukrainie nieprzerwanie od początku konfliktu, zarówno na terenie Ukrainy, jak i poprzez współpracę z państwami ościennymi, które przyjęły uchodźców wojennych. O zaangażowaniu UNICEF w Ukrainie można przeczytać tu: https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-mediow/juz-dwa-miliony-dzieci-uciekly-z-ukrainy

Potrzeby humanitarne najmłodszych ofiar wojny rosną w zastraszającym tempie. Każdy z nas może pomóc i wesprzeć organizacje walczące ze skutkami konfliktu w Ukrainie, nie tylko finansowo.  Zachęcamy do wsparcia jednego z programów pomocowych UNICEF dla Ukrainy: https://unicef.pl/ukraina-jak-pomoc 

Każda kwota i każde zaangażowanie mają znacznie.

 

UNICEF-podziekowanie.jpg [644.75 KB]