Kabina prysznicowa walk-in – wygoda natrysku bez barier

Co to jest kabina walk-in?

Kabina „walk-in” to kabina natryskowa w formie ścianki szklanej, niezamykanej drzwiami. Kabina w takiej formie ma bardzo wiele zalet, których wspólnym mianownikiem jest elegancki wygląd i wygoda użytkowania.

Przede wszystkim kabina walk-in jest łatwa w utrzymaniu czystości – nie musimy się zmagać z czyszczeniem prowadnic czy zawiasów w drzwiach prysznicowych, nie dotyczy nas też problem zużycia prowadnic czy uszczelek, jak w kabinach z drzwiami.

 

Zalety kabiny walk-in

Kabina walk-in to najlepszy wybór dla osób starszych i z niepełnosprawnościami, ponieważ jest bezpieczniejsza – łatwo dostępna i bezprogowa. Przy odpowiedniej szerokości pozwala na wygodny wjazd wózkiem inwalidzkim.

Kolejne zalety to możliwość montowania bez brodzika, dowolny rozmiar, dużo większa swoboda aranżacji przestrzeni – nie trzeba planować miejsca na otwieranie drzwi prysznicowych.

Kabina walk-in pozwala również optycznie powiększyć przestrzeń łazienki, nie mamy tu ani profili, ani drzwi tworzących barierę wizualną. Szczególnie docenią to właściciele małych łazienek, takich, jak tej z projektu Pauliny Pawlikowskiej z salonu łazienek Bokaro w Toruniu.

Rodzaje kabin prysznicowych walk-in

Zastosowanie ścianki prysznicowej walk-in pozwala na bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. W dużej łazience możemy ustawić ściankę walk-in dostępną z dwóch stron, możemy również ścianki łączyć, samodzielnie tworząc przezroczystą, szklaną kabinę z dowolnego rozmiaru przesłonami.

W zależności od planowanej aranżacji, możemy także wybrać ściankę z ozdobnym profilem i wspornikiem ścianki w kolorze baterii.

Projektanci chętnie stosują ścianki walk-in ze szprosami, które podkreślają charakter aranżacji w stylu loftowym czy industrialnym.

Kabina prysznicowa walk-in bez brodzika

Najczęściej stosuje się montaż kabiny walk-in bez brodzika, bezpośrednio na posadzce wykończonej płytkami podłogowymi lub odpowiednią wylewką, dzięki temu posadzka w całym pomieszczeniu jest jednolita, wykonana z tego samego materiału i przestrzeń pod prysznicem nie tworzy bariery wizualnej, co jest ważne szczególnie w małej łazience. Jest to jednak rozwiązanie wymagające zaplanowania już na etapie projektu instalacji. Przy montażu bez brodzika należy również pamiętać o doborze odpowiedniego odpływu, wykonaniu posadzki w spadku oraz prawidłowej izolacji przeciwwodnej.

Odpływ w kabinie bez brodzika musi zapewniać odpowiedni odbiór wody, aby nie doprowadzić do nadmiernego jej gromadzenia i wylewania w stronę łazienki.

Wybór odpływu zależy od naszych potrzeb i możliwości technicznych montażu. Możemy wybierać spośród odpływów liniowych, ściennych lub podłogowych, narożnych czy punktowych. Sposób wykonania spadku posadzki jest uzależniony od wyboru rodzaju odpływu.

Kabina prysznicowa walk-in na brodziku

Jeśli nie mamy możliwości przygotowania posadzki w spadku, ściankę prysznicową walk-in możemy również zamontować na klasycznym brodziku, jak w projekcie Agnieszki Kaneckiej z salonu łazienek Bokaro w Poznaniu.

Jest to rozwiązanie mniej kłopotliwe technicznie - w tym przypadku odpływ oraz spadek są już wykonane przez producenta brodzika, łatwiej jest też wykonać izolację przeciwwodną. Takie rozwiązanie możemy również wybrać, kiedy planujemy aranżację z wykorzystaniem wyłącznie gresów polerowanych. Takich płytek nie polecamy na podłogę pod prysznicem, ponieważ nie są odpowiednio antypoślizgowe.

Wadą tego rozwiązania jest próg oraz brak spójnej powierzchni na podłodze łazienki.

Kabina natryskowa walk-in – funkcjonalne rozwiązanie w małej łazience

Nawet w małej łazience można zastosować rozwiązanie typu walk-in, wystarczy zamontować kabinę walk-in z przesuwnymi drzwiami. To rozwiązanie pozwala zsunąć drzwi kabiny, kiedy nie korzystamy z prysznica i swobodnie użytkować przestrzeń pod prysznicem do innych celów, np. rozstawienia suszarki na pranie.

Takie rozwiązanie zastosowała Agata Florek z salonu łazienek Bokaro w Koszalinie.  W tym projekcie małej łazienki w stylu skandynawskim drzwi kabiny walk-in zsuwają się do szerokości szafki umywalkowej uwalniając sporo przestrzeni w pomieszczeniu.

Czarna kabina prysznicowa walk-in – nowoczesny natrysk w minimalistycznej łazience

Prostota wzornictwa powoduje, że kabiny walk-in królują w aranżacjach minimalistycznych łazienek, projektach w stylu loftowym czy industrialnym. Dzięki zastosowaniu profili i wsporników w kolorze czarnym możemy dopasować wykończenie kabiny do armatury w kolorze czarnym.

Projektanci często korzystają również z bardzo modnych ścianek walk-in z czarnymi szprosami. Czarne, aluminiowe szprosy podkreślą charakter aranżacji loftowych i industrialnych, współgrają z innymi czarnymi akcesoriami w łazience - grzejnikami, relingami i wieszakami oraz z płytkami imitującymi beton, cegłą i drewnem.

Kabina walk-in ze szprosami

Kabiny walk-in z czarnymi szprosami zbudują też fantastyczny kontrast w łazience opartej na pastelach. Ten sam typ produktu w zupełnie odmiennych aranżacjach można zobaczyć w projektach Katarzyny Krzeszewskiej z salonu łazienek Bokaro w Gdańsku, gdzie projektantka wykorzystała ścianki Excellent Fabrika 100x200 oraz New Trendy Avexa Black 100 x 200.

Warto podkreślić, że zazwyczaj wsporniki kabin walk-in są przystosowane do docięcia, dzięki temu szerokość kabiny możemy dostosować do naszych potrzeb i wymiarów łazienki.

W przypadku montażu bez brodzika szerokość kabiny może być zupełnie dowolna i niestandardowa - możemy ją dopasować np. do wymiarów płytki i zamontować ściankę na jej krawędzi, co pozwoli uzyskać spójny efekt wizualny.

Złota kabina prysznicowa walk-in – wytworny akcent w łazience

Kabiny walk-in to rozwiązanie pasujące do każdego stylu we wnętrzu, nie tyko do minimalistycznej łazienki. W ofercie producentów mamy również kabiny walk-in ze złotymi profilami i wspornikami, które będą idealne współgrały ze złotą armaturą, płytkami imitującymi marmur i dodatkami w ponadczasowych i eleganckich aranżacjach w stylu art deco czy modern classic.

W projekcie Agaty Florek z salonu łazienek Bokaro w Kołobrzegu uzupełnieniem aranżacji ze złotymi bateriami i gresami imitującymi naturalny kamień jest właśnie kabina walk-in Evolve SID-M ze złotym wykończeniem.

Gdzie kupić kabinę prysznicową walk-in?

Bogatą ofertę kabin walk-in oraz inspirujące aranżacje, w których zastosowano różne modele kabin i ścianek prysznicowych tego typu znajdziesz w naszych salonach łazienek w miastach: Gdańsk, Gorzów, Kołobrzeg, Koszalin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń, Wałcz, Włocławek, Wrocław i Zielona Góra.

Posiadamy pełną ofertę kabin prysznicowych wiodących marek – Evolve, New Trendy, Radaway, San Swiss, Deante, Kermi, Oltens czy Novellini.

Możliwe jest również zamówienie kabiny walk-in na wymiar.

Powiązane produkty

Zobacz
Cena kat.: 2 253,73 zł / szt

Kermi CADA XS walk-in 120x2000 czarny soft

Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Cena kat.: 4 569,45 zł / szt

New Trendy Kabina EVENTA walk-in 130x90x200 czyste 8mm Active Shield

Zobacz
Cena kat.: 4 569,45 zł / szt

New Trendy Kabina EVENTA walk-in 120x100x200 czyste 8mm Active Shield

Zobacz prace projektantów związane z poradą

Zobacz aranżacje z salonów związane z poradą

Może Cię zainteresować